آخرین جزییات از پرونده آرمان ، او را با سیگار و سکه داغ سوزاندند

کوشش کادر درمانی پزشکان متخصص بیمارستان نتیجه داد و آرمان 5 ماهه حالش رو به بهبود است.

آخرین جزییات از پرونده آرمان ، او را با سیگار و سکه داغ سوزاندند

به گزارش ، شکر خدا حالش خوب است و به تغذیه هم واکنش خوبی نشان داده است. با وجود اینکه جراحات زیادی در تنش مشهود بود، اما خوشبختانه کوشش کادر درمانی پزشکان متخصص بیمارستان اکبر مشهد نتیجه داد و آرمان 5 ماهه حالش رو به بهبود است این ها گوشه ای از صحبت های مجید سزاوار، فوق تخصص مراقبت های ویژه بچه ها بیمارستان اکبر و پزشک معالج نوزاد 5 ماهه ای است که به دلیل کودک آزاری از بجنورد به بیمارستان اکبر منتقل شده بود.

سرگذشت آرمان

اما ماجرای این نوزاد معصوم که گزارش آن در بیستم تیر ماه سال جاری منتشر شد از این قرار است که اوایل تیرماه مردی سالخورده به همراه دخترش نوزادی 5 ماهه را با مجموعه ای از زخم های کهنه و جدید به بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد برده و کادر درمانی بیمارستان با مشاهده جراحات شدید بر صورت، دست ها، پاها، دهان و سینه آرمان پنج ماهه و وخامت حالش، این طفل در بستری می نمایند.

آثار زخم های عمیق بر کف پا ها و سینه، جای دندان بر بدن، علائم سوختگی بر صورت و دهان این طفل معصوم احتمال کودک آزاری را برای تیم درمانی بیمارستان قوت بخشید. از همین رو موضوع به مرجع قضایی و مددکاران بهزیستی اعلام شد. این نوزاد به دلیل شرایطی که داشت برای دریافت اقدامات تخصصی تر به بیمارستان فوق تخصصی اکبر مشهد منتقل و تحت درمان نهاده شد.

آرمان، قربانی نوزاد آزاری + عکس

آرمان تحت نظر بهزیستی مشهد است

مجید سزاوار، پزشک معالج این نوزاد پنج ماه با اشاره به این مطلب که آرمان شرایط عمومی مطلوبی دارد و 3 روز پیش از بیمارستان اکبر مرخص شده و تحت نظر بهزیستی مشهد نگهداری می گردد مرهمی بر تراژدی غم انگیز این پرونده گذاشت.

این پزشک متخصص درباره جراحاتی که این کودک 5 ماهه در زمان انتقال به بیمارستان داشته است شرح داد: روی بدن و کف پای آرمان آثار قدیمی که به نظر می رسد ناشی از سوزاندن با جسم داغ است وجود داشت و جراحات جدیدی نیز بر روی گونه چپ و بازو و تن او نیز مشاهده می شد که ناشی از سوزانده شدن با ماده ای اسیدی بود.

خبر خوبی که سزاوار برای ما داشت این بود که احشای داخلی و دستگاه گوارش آرمان آسیب ندیده به این دلیل که این نوزاد ماده سوزاننده خورانده شده به او را نبلعیده است، اما آثار سوختگی بر روی لب ها و صورت کودک که به دلیل بیرون ریختن ماده اسیدی به وجود آمده به طور کامل حذف نمی گردد.

این فوق تخصص مراقبت های ویژه بچه ها طبق تشخیص های بالینی خود که از این کودک پنج ماهه انجام داده، معتقد است ضایعات و جراحات آرمان با توجه به سن و وضعیتش توجیه علمی ندارد و یک کودک پنج ماهه قادر نیست خود چیزی را بخورد و آثار سوختگی روی دهان و صورت گویای این موضوع است که چیزی را به او خورانده اند.

کودک آزاری در حق آرمان

او براساس اظهار نظر های متخصصان پزشکی قانونی انجام می دهد مدعی است که ضایعات روی لب ها و صورت عادی نیست و مانند مواردی بوده که سکه داغ یا سیگار بر روی پوست زده شده باشد بر همین اساس متخصصان این امر، موضوع کودک آزاری را تأیید می نمایند.

طبق گفته سزاوار، آرمان بعد از ترخیص به بهزیستی مشهد تحویل داده شده و طبق قرار قانونی بناست از بهزیستی مشهد به سازمان بهزیستی بجنورد منتقل گردد. فوق تخصص مراقبت های ویژه بچه ها بیمارستان اکبر ایجاد شرایط امن برای بچه های که مشکوک به کودک آزاری هستند را قدم اول کادر درمانی هر بیمارستانی در روبرو با این موضوع دانست و گفت: روز اولی که آرمان بستری شد عمه و پدرش همراه این طفل بودند، اما براساس احتمالات و نظرات همکارانمان در بجنورد درباره احتمال کودک آزاری، این افراد را بدون ایجاد حساسیت از نوزاد دور کردیم و نوزاد تحت نظر بهزیستی به بخش منتقل شد.

او ادامه داد: بعد از ایجاد امنیت برای کودک در مرحله بعدی پزشکی قانونی و مددکار اجتماعی را در جریان موضوع قرار دادیم و تا طی شدن مراحل قانونی بدون اینکه حساسیتی ایجاد گردد والدین کودک را از فرزندشان دور کردیم.

مسائل اقتصادی پدر آرمان این حدس را تقویت می نماید که شاید ناتوانی در نگهداری کودک منجر به کودک آزاری شده است، اما سزاوار این فرضیه را نمی پذیرد و می گوید که فقراقتصادی نمی تواند باعث چنین اقدامی گردد: بیماران زیادی داشته ام که والدینشان با وجود فقر همه چیز خود را برای بهبود فرزند معلول شان فروخته اند و به نظر من مسائل اقتصادی توجیه نماینده چنین حوادثی که به صورت مستمر اتفاق می افتد نمی تواند باشد.

این فوق تخصص مراقبت های ویژه بچه ها معتقد است: موارد کودک آزاری که به صورت مستمر اتفاق می افتد از بیماری های روحی و روانی نشئت می گیرد و توصیه کرد که در صورت اثبات آزار و اذیت آرمان حتما از نزدیکانش تست روان پزشکی گرفته گردد.

او درباره موارد مشابه کودک آزاری که طی سال های طبابتش در حوزه بچه ها دیده است اعلام کرد: سال گذشته دو کودک خردسال که مورد آزار و اذیت نهاده شده تحت ویزیت من بودند که متأسفانه دچار خون ریزی مغزی شده بودند که یکی از آن ها به دلیل شدت صدمه وارده فوت کرد. در سایر بیمارستان ها نیز با توجه به تخصص کاری ای که دارند موارد متفاوتی بستری می شوند، به عنوان مثال در بیمارستان امام رضا (ع) بیشتر بچه ها با مسمومیت های عمدی را مشاهده می کنید که ناشی از خوراندن متادون یا در دست قرار داشتن این ماده برای کودک بوده است.

آنالیز های اولیه پزشکی قانونی و بهزیستی بجنورد برخلاف ادعا های پدر آرمان که می گوید نوزادش از دو ماهگی بیماری پوستی داشته نشان دهنده کودک آزاری است. فرضیه ای که حالا باید از سوی مددکاران اورژانس اجتماعی بهزیستی پیگیری گردد تا اقدامات قضائی مناسب در این باره صورت گیرد.

منبع: رکنا

س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آخرین جزییات از پرونده آرمان ، او را با سیگار و سکه داغ سوزاندند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین جزییات از پرونده آرمان ، او را با سیگار و سکه داغ سوزاندند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید