ال جی G8 از نمایشگر OLED به عنوان بلندگو استفاده می نماید

ال جی امروز اظهار داشت که پرچمدار بعدی این شرکت یعنی گوشی G8 ThinQ یک ویژگی خاص خواهد داشت و آن این است که نمایشگر دستگاه، به عنوان بلندگو عمل خواهد نمود. درواقع این تکنولوژی که در ال جی G8 استفاده خواهد شد، Crystal Sound OLED یا به اختصا CSO نام دارد. این ویژگی نمایشگر را به دیافراگم متحرک تبدیل می نماید که می تواند تمام سطح نمایشگر را به لرزه دربیاورد. درواقع این کار باعث می گردد نمایشگر به عنوان یک کانال دوم، صدا را در کنار بلندگوی زیرین دستگاه، انتقال دهد و افکت استریو را به وجود بیاورد.

ال جی G8 از نمایشگر OLED به عنوان بلندگو استفاده می نماید

این تکنولوژی در دنیای موبایل ها چیز جدیدی به حساب می آید اما به طور کل، سال گذشته ال جی این تکنولوژی را برای تلویزیون های OLED خود معرفی کرد. سونی نیز از مدت ها پیش این تکنولوژی را در تلویزیون های خود داشته و نام آن را Acoustic Surface گذاشته است.

در دنیای تلویزیون ها، این ویژگی با توجه به میزان بزرگی نمایشگر، عملکرد بهتری دارد. درواقع به یاری این فناوری، صدا می تواند طبیعی تر باشد و برای مثال وقتی یک کاراکتر تلویزیونی در حال صحبت است، صدا جوری به نظر می رسد که انگار واقعا از دهان وی خارج می گردد. در دنیای گوشی های هوشمند اما هنوز نمی دانیم که این تکنولوژی چطور می تواند به بهتر شدن کیفیت صدای گوشی ها یاری کند.

بلندگوهای ال جی G8 ThinQ با یاری شرکت Meridian ساخته شده و از تکنولوژی های DTS:X 3D Surround نیز پشتیبانی می نماید. همچنین این گوشی احتمالا یکی از آخرین پرچمدارانی خواهد بود که همچنان پورت 3.5 میلی متری هدفون را دارا خواهد بود و ال جی برای آن quad DAC و پشتیبانی از MQA را هم در نظر گرفته است. ویژگی Boombox که در بلندگوی اصلی پرچمداران سال گذشته ال جی شاهد بودیم را در این گوشی هم شاهد خواهیم بود با این تفاوت که حالا نمایشگر نیز یک بلندگو به حساب می آید و خروجی صدا از این گوشی، به صورت استریو خواهد بود.

ال جی G8 ThinQ به صورت رسمی در نمایشگاه موبایل بارسلون معرفی خواهد شد. شما درباره این گوشی و تکنولوژی صدای آن چه فکر می کنید؟

منبع: GSMArena

منبع: دیجیکالا مگ

به "ال جی G8 از نمایشگر OLED به عنوان بلندگو استفاده می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ال جی G8 از نمایشگر OLED به عنوان بلندگو استفاده می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید