ایزدیار: به مدال شنای پارالمپیک 2020 فکر می کنم

شناگر پرمدال ایران در بازی های پاراآسیایی جاکارتا گفت: ماموریت بعدی من بازی های پارالمپیک 2020 توکیو و قرار دریافت بر روی سکوست.

ایزدیار: به مدال شنای پارالمپیک 2020 فکر می کنم

شاهین ایزدیار در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان این که مدت 2 ماه است تمرینات منظم و فشرده خود را در مشهد شروع کردم، اظهار کرد: بعد از بازگشت از بازی های پاراآسیایی جاکارتا مدت یکماه به استراحت پرداختم و الان 2 ماه است که تمرینات منظم و فشرده خود را با یک گروه متخصص شامل پزشک تغذیه، مکمل، روانشناس و بدنساز به صورت انفرادی و زیر نظر مهدی ضیایی در مشهد شروع کردم و هدفم بر این است تا بتوانیم در فرصت یکسال و نیم که تا بازیهای پارالمپیک 2020 توکیو باقی مانده است خود را برای کسب مدال برنز پارالمپیک آماده کنم.

وی درباره برنامه های خود گفت: بعد از شرکت در مسابقات انتخابی تیم ملی که 12 و 13 اردیبهشت در تهران زیر نظر IPC برگزار می گردد، تیرماه برای شرکت در یک تورنمنت بین المللی راهی آلمان خواهم شد. البته هدف گذاری اصلی من مسابقات جهانی مالزی است که مردادماه برای کسب سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو برگزار می گردد و تلاشم بر این است که در ماده صدمتر قورباغه و 50 متر کرال سینه سهمیه پارالمپیک را کسب کنم.

شناگر پرمدال بازی های پاراآسیایی جاکارتا پیرامون این پرسش که بعد از بازی های پاراآسیایی جاکارتا و کسب 6 مدال طلا در این بازیها نگاه مسوولان به شنای معلولان تغییر نموده است یا خیر؟ توضیح داد: در حال حاضر که هیچ تغییری صورت نگرفته و نگاهها به شنای معلولان همانند گذشته است.امیدوارم که در آینده شنای معلولان که یک رشته پرمدال است، از نظر تزریق بودجه و امکانات بیشتر مورد توجه وزارت ورزش و جوانان قرار بگیرد.

ایزدیار اعلام کرد: در جاکارتا من به تنهایی و در 6 ماده توانستم 6 مدال طلا کسب کنم و به اندازه یک تیم والیبال یا بسکتبال هزینه نداشتم. در حقیقت ثابت کردم که اگر مسوولان در شنا که یک رشته پرمدال است سرمایه گذاری نمایند و توجه ویژه ای داشته باشند با هزینه کمتر و به اندازه تعداد نفرات یک تیم والیبال و بسکتبال می توان به مدال دست پیدا کرد.

وی ماموریت بعدی خود را ابتدا کسب سهمیه در مسابقات جهانی مالزی و سپس قرار دریافت بر روی سکو در پارالمپیک 2020 توکیو عنوان نمود و اضافه نمود: بعد از کسب سهمیه در مالزی، ماموریت بعدی من ارتقای رنکینک و کسب مدال در بازیهای پارالمپیک 2020 توکیوست. رنکینگ ام در دو دوره بازیهای پارالمپیک لندن و ریو هشتم است و سعی دارم رنکینگ خود را تا سوم و شاید بیشتر ارتقاء ببخشم.

ایزدیار در خاتمه گفت: من این قول را می دهم که اگر سرمایه گذاری خوبی روی شنا صورت بگیرد و بهای بیشتری به شنای معلولان داده گردد در پارالمپیک با توجه به این که فرصت زیادی نداریم، خود را به سکو نزدیک کنم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ایزدیار: به مدال شنای پارالمپیک 2020 فکر می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایزدیار: به مدال شنای پارالمپیک 2020 فکر می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید