بسته شدن آسمان روسیه بروی بویینگ 737 مکس

رئیس سازمان هواپیمایی روسیه از بسته شدن آسمان این کشور بر روی هواپیماهای بویینگ از نوع 737 مکس اطلاع داد.

بسته شدن آسمان روسیه بروی بویینگ 737 مکس

آلکساندر نرادکو روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: سازمان هواپیمایی روسیه (روس آویاتسیا) به وسیله کانال های ارتباطی خود به سازمان هواپیمایی کشورهای مختلف و همه دست اندرکاران امور پرواز پیغام فرستاده است که حریم هوایی فدراسیون روسیه بر روی بوئینگ 737 مکس تا اطلاع بعدی بسته است.

انگلیس، چین، استرالیا، آفریقای جنوبی و آرژانتین از جمله نخستین کشورهایی بودند که بکارگیری این هواپیما را در روزهای گذشته ممنوع کردند.

پس از اتخاذ تصمیم مشابه از سوی دیگر کشورهای اروپایی از جمله ایرلند، آلمان، ایتالیا، اتریش و هلند، آژانس امنیت پرواز اتحادیه اروپا نیز روز سه شنبه حکم به تعلیق پروازهای تجاری هواپیماهای بوئینگ 737 مکس سری 8 و 9 در تمام کشورهای عضو این اتحادیه داد.

ترکیه، کویت و عمان نیز از دیگر کشورهایی هستند که تصمیم به توقف بکارگیری این هواپیما گرفتند.

آمریکا نیز که از تعداد زیادی هواپیمای بوئینگ 737 مکس 8 در خطوط هوایی خود استفاده می نماید انتها شب گذشته زیر فشار افکار عمومی این کشور مجبور شد استفاده از این هواپیما را متوقف کند.

با وجود کوشش بوئینگ برای امن نشان دادن هواپیماهایش، ارزش سهام این شرکت این هفته در بازار بورس آمریکا حدود 11 درصد سقوط کرد.

یک فروند بوئینگ 737 مکس 8 شرکت هواپیمایی اتیوپی چند روز پیش و تنها دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه آدیس آبابا سقوط کرد و تمامی 157 سرنشین آن کشته شدند.

هواپیمای دیگری نیز از همین نوع حدود سه ماه پیش با مانند اتفاقی که در آدیس آبابا افتاد در اندونزی سقوط کرد که در جریان آن حادثه نیز 189 سرنشین هواپیما جان باختند.

بویینگ 737 یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین هواپیماهای مسافربری باریک پیکر دنیاست که تا به امروز بیش از 10 هزار فروند از آن تحویل شرکت های هواپیمایی در نقاط مختلف دنیا شده است.

سری جدید این هواپیما موسوم به مکس که چهارمین نسل 737 از زمان نخستین پرواز آن در سال 1967 به حساب می آید، مهم ترین هواپیمای صادراتی این روزهای بویینگ است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "بسته شدن آسمان روسیه بروی بویینگ 737 مکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته شدن آسمان روسیه بروی بویینگ 737 مکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید