بیماری قرن و معجزه هنر

سخنگو و رئیس کمیسیون هنر شورای اسلامی شهر کرج که به پیشنهاد انجمن ام اس البرز به عنوان سفیر این انجمن انتخاب شده است.

بیماری قرن و معجزه هنر

با بیان این که ام اس بیماری خاص قرن به شمار می رود که محصول استرس، اضطراب و شتاب زدگی شهرنشینی و مسائل عاطفی و اجتماعی است، می گوید: کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست و در اطرافیان و دوستان تک تک ما یک نفر هست که با این بیماری دست و پنجه نرم می نماید. به گزارش خبرنگاران، رحیم خستو با تایید این که شناخت و نگاه مناسبی در جامعه به این بیماری وجود ندارد می گوید: برای تغییر نگاه جامعه به این بیماری جامعه شناسان، روانشناسان و مسئولان می توانند چاره اندیشی نمایند. وی با اشاره به این که بیشتر افراد مبتلا به ام اس از افراد برگزیده اجتماع هستند می افزاید: پذیرش این که این بیماری شاید برای همه ما اتفاق بیفتد اهمیت زیادی دارد و باید پذیرفت که بیماری بخشی از زندگی است و ناتوانی جسمی نمی تواند بر اراده اثر بگذارد، چه بسا که با اراده قلبی می توان بر ناتوانی جسمی غلبه کرد.

وی با بیان این که بیشتر افراد از سنین جوانی به این بیماری مبتلا می شوند و اگر هم بر اثر این بیماری خانه نشین شوند در سنین پیری خواهد بود، تاکید می نماید: توجه و فراهم کردن خدمات رفاهی و درمانی برای آنها از اهمیت زیادی برخوردار است، چراکه برای قشری که از طبقه متوسط به پایین هستند با وجود مسائل اقتصادی شرایط سخت تر خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون هنر شورای اسلامی کرج اظهار می نماید: با آسیب های زیادی که این سال ها قشر متوسط جامعه از نظر درآمد و اقتصاد دیدند، این بیماری در طبقات متوسط بیشتر دیده می گردد که این امر افزایش خدمات و فضاهای عمومی برای آنها را ضروری می نماید. خستو طبق آنالیز هایی که از این بیماری داشته است می گوید: هنر بین افراد مبتلا می تواند معجزه کند. در بین آنها کسانی که آثار هنری خلق می نمایند و به نوعی به کار هنر مشغول هستند حال و شرایط بهتری دارند و اگر این افراد در مجامع عمومی و متنوع تر با فعالیت های هنری و فرهنگی مشغول باشند، گسترش شادی آنها می تواند تا حدود زیادی مشکلشان را حل نماید.

وی که در دفتر انجمن حضور یافته با اشاره به فضای نامناسب انجمن می گوید: همین فضا نشانه کم کاری و عدم پذیرش مسئولیت توسط مسئولان استان است. خستو در پاسخ به این پرسش که به عنوان سفیر این بیماری چه برنامه هایی دارد می گوید: باید بتوانم پیغام بیماران ام اس را به مدیران شهری منتقل کنم و تکلیفی برعهده من گذاشته شده که سعی می کنم مطالبات آنها را به عنوان نماینده مردم پیگیری کنم. وی تاکید می نماید: بیماری های خاص نیازمند توجه خاص نیز هستند و همه باید ببینیم دغدغه آن را داریم یا آن را فقط برای همسایه می بینیم. اگر این را درک کنیم می توانیم قدم مناسبی برای این بیماران برداریم.

منبع: همشهری آنلاین

به "بیماری قرن و معجزه هنر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری قرن و معجزه هنر"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید