جانسون خطاب به مخالفانش: بیایید زورآزمایی سیاسی کنیم

به گزارش وبلاگ خودمونی، ایرنا نوشت: نخست وزیر انگلیس پس از تحمل شکست تحقیرآمیز رای دادگاه مبنی بر غیر قانونی بودن تصمیم دولت برای تعلیق مجلس، احزاب مخالف را به زورآزمایی سیاسی فراخواند.

جانسون خطاب به مخالفانش: بیایید زورآزمایی سیاسی کنیم

بوریس جانسون که در اولین روز بازگشایی مجلس عوام سخن می گفت اضافه نمود، مخالفان او تا پیش از سرانجام جلسه امشب (چهارشنبه) مجلس فرصت دارند تا لایحه عدم کفایت دولت او را فعال نمایند.

نخست وزیر انگلیس سپس مدعی شد که دولتش میخواهد تا برگزیت را اجرا و به رای مردم این کشور احترام بگذارد. وی در عین حال جرمی کوربین رهبر حزب اصلی مخالف دولت را متهم کرد که دائما دیدگاه خود را تغییر داده داده و برنامه ای برای اجرای برگزیت ندارد. او با بیان این مطلب پرسید: سووال اینجاست که آیا او (جرمی کوربین) همچنان می خواهد نخست وزیر گردد؟

جانسون گفت، پرداخت هزینه ادامه عضویت در اتحادیه اروپا برای احزاب مخالف اهمیتی ندارد. برای آنها به گفته او، مهم نیست که عضویت انگلیس دوباره در اتحادیه اروپا تمدید گردد.

نخست وزیر انگلیس مدعی شد که می خواهد به خروج از اتحادیه اروپا سرعت بخشد اما احزاب مخالف ترمز او را می کشند.

جانسون مدعی شد که مجلس به بن بست رسیده و فلج شده اما نمی گذارد برگزیت اجرا گردد. او همچنین رای دیروز دیوان عالی انگلیس برای لغو تعلیق مجلس را در حالی که به گفته او کشور در شرایط غیر عادی به سر می برد، اشتباه خواند.

دیوان عالی انگلیس به عنوان عالی ترین مرجع استیناف در این کشور پس از رسیدگی به شکایت مخالفان تصمیم بوریس جانسون به تعلیق مجلس، رای داد که این تصمیم خلاف قانون بوده است و رئیسان مجالس عوام و اعیان (لردها) می توانند اقدامات لازم برای فراخوانی مجلس را فورا به جریان اندازند.

مجلس عوام انگلیس که مسوولیت قانون گذاری را برعهده دارد، صبح امروز ساعت 11 و 30 دقیقه به وقت محلی کار خود را با حضور نمایندگان از سر گرفت.

انگلیس حدود یک ماه دیگر مهلت دارد تا درباره چگونگی خروج از اتحادیه اروپا به توافق رسیده یا بدون توافق این اتحادیه را ترک کند. منتقدان دولت می گوید نخست وزیر انگلیس قصد داشت تا با تعلیق مجلس، برگزیت را بدون مزاحمت نمایندگان اجرا کند. آنها همچنین با برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام مخالف بوده و این طرح را ترفندی برای ابقای دولت جانسون به منظور اجرای برگزیت می دانند.

ناظران معقدند که جانسون چاره ای جز تمدید مهلت برگزیت برای کاهش التهاب سیاسی در داخل نخواهد داشت. با این حال او بر خروج این کشور از اتحادیه اروپا در موعد 31 اکتبر (9 آبان) اصرار دارد.

64231

منبع: خبرآنلاین

به "جانسون خطاب به مخالفانش: بیایید زورآزمایی سیاسی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون خطاب به مخالفانش: بیایید زورآزمایی سیاسی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید