جلسه توسعه همکاری بین کردستان ایران و اقلیم کردستان عراق برگزار گردید

با حضور سیدمحسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی استان کردستان و علی رئوف مدیرکل گردشگری سلیمانیه عراق، جلسه آنالیز شیوه توسعه همکاری ها، بین کردستان ایران و سلیمانیه عراق برگزار گردید.

جلسه توسعه همکاری بین کردستان ایران و اقلیم کردستان عراق برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان، علوی در این نشست ضمن مهم برشمردن تسریع در روند انعقاد تفاهم نامه فی مابین و اجرای بندهای آن، گفت: تفاهم نامه ای که قابلیت اجرا و کاربردی باشد، راهگشای توسعه همکاری ها بین کردستان ایران و سلیمانیه عراق در بخش های مختلف به ویژه گردشگری است.

وی با تاکید بر حضور بیشتر بخش خصوصی دو طرف در جلسات، گفت: کوشش ما نزدیکی بیشتر بخش های خصوصی است بر همین اساس دیدار بخشهای خصوصی به منظور عقد قرارداد و اجرای پروژه های مشترک از اهداف راهبردی میراث فرهنگی است.

علی رئوف ضمن اعلام حمایت از سرمایه گذاران ایرانی، گفت: ما به عنوان بخش دولتی وسیله ای هستیم برای نزدیکی بیشتر فرهنگهای مختلف، در این میان بیشترین قرابت با مردم ایران را داریم و طبعا باید در این حوزه بیشترین اقدام صورت گیرد.

مدیرکل گردشگری سلیمانیه عراق با تاکید بر حضور نماینده بخش های دولتی و خصوصی در مرزهای رسمی دو طرف جهت ارائه تسهیلات لازم به گردشگران ورودی و خروجی، گفت: برای توسعه همکاریهای دو جانبه صنعت گردشگری و سفر بهترین گزینه در این میان است.

در ادامه این جلسه، حاضرین و نمایندگان بخش خصوصی به ارائه نظرات و پیشنهادهای خود در حوزه های مرتبط با تورهای مسافرتی، افزایش پروازها بین دو استان، برگزاری جشنواره و نمایشگاه های مشترک، توسعه گردشگری سلامت و مسائل این بخش، شیوه و بندهای انعقاد تفاهم نامه فی مابین و… پرداختند.

منبع: میراث آریا

به "جلسه توسعه همکاری بین کردستان ایران و اقلیم کردستان عراق برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه توسعه همکاری بین کردستان ایران و اقلیم کردستان عراق برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید