رئیس شورای امنیت ملی جمهوری خودخوانده قره باغ: اختلاف بین قره باغ و ایروان یک حقیقت است

رئیس شورای امنیت ملی رژیم جمهوری خودخوانده با اشاره به تنش های موجود با ایروان گفت: نمی توانیم درک کنیم که پاشینیان بر چه اساسی می گوید که برای حل مناقشه قره باغ کوهستانی بخشی از خاک این منطقه را باید تحویل دهیم؟

رئیس شورای امنیت ملی جمهوری خودخوانده قره باغ: اختلاف بین قره باغ و ایروان یک حقیقت است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ویتالی بالاسانیان رئیس شورای امنیت ملی رژیم جمهوری خودخوانده قره باغ در مصاحبه با نشریه 168 Jam اعتراف کرد: تنش های زیادی بین ارمنستان و قره باغ به وجود آمده است.

بالاسانیان تأکید کرد: تنش های موجود بین ارمنستان و قره باغ را نمی توان انکار کرد. این تنش ها را قره باغ ایجاد نکرده است. حتی در 8 ماه مه 2018 یک روز پس از آنکه نیکول پاشینیان به عنوان نخست وزیر ارمنستان انتخاب شد به خان کندی سفر کرد و ما به گرمی از وی استقبال کردیم. حتی در همین روز در جلسه ای که درباره مسائل مختلف به گفتگو می پرداختیم در هیچ مورد مخالف نظر پاشینیان صحبت نکردیم. همین روابط گرم و رفتار صمیمانه با نخست وزیر جدید ارمنستان را در مقطع های زمانی مختلف حفظ کردیم. اما تنش ها زمانی شروع شد که در سفر آخری که به خان کندی داشت نتوانستیم درک کنیم که پاشینیان بر چه اساسی می گوید که برای حل مناقشه قره باغ کوهستانی بخشی از خاک این منطقه را باید تحویل دهیم؟

رهبر شورای امنیت ملی رژیم جمهوری خودخوانده قره باغ اعلام کرد: پاشینیان برای اینکه مسئولیتی در قبال از دست رفتن بخشی از خاک قره باغ نداشته باشد اعلام می نماید که آینده قره باغ را باید مردم این منطقه مشخص نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رئیس شورای امنیت ملی جمهوری خودخوانده قره باغ: اختلاف بین قره باغ و ایروان یک حقیقت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس شورای امنیت ملی جمهوری خودخوانده قره باغ: اختلاف بین قره باغ و ایروان یک حقیقت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید