سدهای چول هول و بن لار هرچه سریع تر احداث گردد

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: سدهای چول هول و بن لار هرچه سریع تر احداث گردد.

سدهای چول هول و بن لار هرچه سریع تر احداث گردد

به گزارش خبرنگاران ، سید حمیدرضا کاظمی درآیین شروععملیات اجرایی بازسازی شبکه های توزیع برق پلدختر که در جریان سیل تخریب شده بود اظهارکرد: ایستگاه پمپاژ آب واشیان چم مهر، جایدر و واشیان که 18 سال از عملیات اجرایی آنها گذشته بود با مدیریت درست و کوشش های استاندار لرستان به بهره برداری رسید که در جریان وقوع سیل 100درصد از بین رفتند.

وی توضیح داد: خطوط انتقال، جاده های بین مزارع و سایر کارهای جانبی این سه پمپاژ به طور کامل صورت گرفته بود اما متأسفانه پمپاژها را آب با خود برده که جا دارد در رابطه با این ایستگاه های پمپاژ در حوزه وزارت نیرو تصمیم های مؤثر و جدی گرفته گردد.

نماینده مردم پلدختر در مجلس اعلام نمود: با توجه به اینکه تنها چهار تا پنج ماه تا شروع بارندگی های سال آینده فرصت باقی است احداث دیواره های ساحلی در شهرستان پلدختربه طور جد در دستور کار قرار گیرد.

کاظمی اضافه نمود: احداث سدهای چول هول و بن لار از مطالبات جدی مردم پلدختر است و آب رودخانه های مادیان رود و چول هول هر کدام بیش از یک چهارم سیل ویرانگری که باعث مسائل عدیده ای در پلدخترشد را تشکیل می دادند که علاوه بر این بر اساس سیاست های وزارت نیرو در جلوگیری از سیلاب، احداث این سدها باعث کنترل سیلاب در بالا دست می گردد.

وی اعلام کرد: با توجه به اینکه آب آشامیدنی شهرستان پلدختر ازسفره های زیرزمینی تامین می گردد، در زمان خشکسالی کمبود آب یکی از مسائل جدی منطقه است که احداث سدهای چول هول و بن لار درتامین آب آشامیدنی پایدار مؤثر است.

نماینده مردم پلدختر در مجلس ادامه داد: با توجه به خشکسالی ها و خشک شدن رودخانه کشکان در سال های آینده جا دارد وزیر نیرو حقابه مردم پایین پلدختر و معمولان را در مطالعات سدهای بالا دست از جمله معشوره که در حال آنالیز است را ذکر نمایند که این حق دیده گردد.

کاظمی گفت: احداث سد چول هول در دستور کار این وزارت خانه است و در اولویت کار قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سدهای چول هول و بن لار هرچه سریع تر احداث گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سدهای چول هول و بن لار هرچه سریع تر احداث گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید