سند تأسیس خواهرخواندگی گروه گردشگری شهرهای کویری ایران امضا شد

به گزارش وبلاگ خودمونی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دامغان گفت: سند تأسیس خواهرخواندگی گروه گردشگری شهرهای کویری ایران (گشکا) امضا شد.

سند تأسیس خواهرخواندگی گروه گردشگری شهرهای کویری ایران امضا شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، معصومه داودیان رئیس اداره میراث فرهنگی دامغان، امروز چهارشنبه 7 شهریور با علام این خبر اضافه نمود: با حضور فرماندار و دادستان شهرستان زرند، معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، سند تاسیس گروه گردشگری شهرهای کویری ایران توسط روسای اداره های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرهای دامغان، زرند، بجستان، زهک و بافق و پس از برگزاری نشست­های متعدد به امضا رسید.

او گفت: پیمان خواهر خواندگی برای اولین بار در کشور بین پنج شهر کویری ایران در زرند به عنوان میزبان اولین نشست گشکا منعقد شد.

داودیان هدف از تاسیس خواهر خواندگی گروه گردشگری شهر های کویری ایران را حرکت در جهت دو رخداد مهم شهری شدن دنیا و ظهور شهر های دنیای مطرح کرد و گفت: این پیمان در ایجاد جهت جدید گردشگری کویری مؤثر است.

او اضافه نمود: پیمان خواهر خواندگی رابطه ای محبت آمیز و هدفمند است که به منظور تبادل اطلاعات و تجارب و توسعه مناسبات فرهنگی، اجتماعی، مالی، شهری، فنی و سیاسی میان یک جامعه شهری با جامعه شهری مشابه برقرار می گردد.

داودیان ابراز امیدواری کرد: انعقاد این تفاهم نامه با فراهم کردن زمینه برگزاری جلسات کارشناسی و فعالیت­های فرهنگی، زمینه اجرای فعالیت­های مشترک فرهنگی در حوزه گردشگری و الگوبرداری از نکات مثبت فرهنگی را فراهم کند.

خواهر خواندگی - که برای نخستین بار بعد از جنگ دنیای اول بین دو شهر از انگلیس و فرانسه منعقد شد - اقدام و حرکتی نمادین برای نشان دادن توافق میان دو شهر جهت توسعه روابط و همکاری های فنی، عمرانی، فرهنگی، ترافیکی، علمی، آموزشی و ... در ابعاد مختلف شهری است.پیمان خواهر خواندگی ظرفیت لازم را برای مشارکت شهرها فراهم می نماید که این امر باعث توسعه پایدار شهرهای درگیر می گردد.

ترقی صنعت گردشگری با تسهیل شرایط سفرهای با کیفیت و آسان، راه اندازی جهت جدید و جذاب در حوزه گردشگری کویر ایران، انتقال تجربیات، خصوصا در مباحث مربوط به بخش های سرمایه گذاری، حوزه های فرهنگی و طبیعی و تاریخی، صنایع دستی و رونق بخشی به تورهای گردشگری مختص شهرستان های پنجگانه از جمله اهداف انعقاد این پیمان است.

همسو کردن سیاست های گردشگری و بهره گیری از توان دستگاه های اجرایی شهرستان ها و نیز نمایندگان آن ها در مجلس شورای اسلامی و فعال نمودن دبیرخانه دایمی، بنیان گذاری یکی از جذابترین جهتهای گردشگری کشور در این جهت و راه اندازی قطار گردشگری از دیگر اهداف تاسیس گروه گردشگری شهر های کویری ایران(گشکا) است.

منبع: میراث آریا

به "سند تأسیس خواهرخواندگی گروه گردشگری شهرهای کویری ایران امضا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سند تأسیس خواهرخواندگی گروه گردشگری شهرهای کویری ایران امضا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید