مشاهده 148 بار ریزش ملخ به کشور

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اعلام اینکه هشت استان کشور درگیر مبارزه با ملخ صحرایی هستند، گفت: عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در بیش از 280 هزار هکتار از اراضی مرتعی استان های جنوبی کشور اجرا شده است.

مشاهده 148 بار ریزش ملخ به کشور

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا درگاهی در دیدار با فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه هشت استان کشور درگیر مبارزه با ملخ صحرایی هستند، اظهار کرد: در امسال با توجه به حرکت دسته جات زیاد ملخ صحرایی از مناطق کشورهای حاشیه خلیج فارس تاکنون 148 بار ریزش ملخ به کشور را شاهد بودیم.

وی با اعلام اینکه عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در بیش از 280 هزار هکتار از اراضی مرتعی استان های جنوبی کشور اجرا شده است، مطرح نمود: شش استان جنوبی کشور برای مبارزه کوشش کردند و اگر این استان ها عملیات مبارزه را جدی نمی گرفتند قطعاً امروز شاهد گسترش، نفوذ و حرکت ملخ ها سایر استان ها بودیم.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به اینکه ملخ صحرایی به عنوان آفت خطرناک در جهان شناخته شده و امنیت غذایی را تهدید می نماید، اعلام کرد: با کوشش های شبانه روزی همه دست اندرکاران این حوزه و حمایت استانداران هیچ گونه خسارتی از این نوع آفت خطرناک در عرصه های زراعی و باغی کشور گزارش نشده است.

وی تأکید کرد: کشاورزان در صورت مشاهده این آفت، موضوع را به نزدیک ترین مرکز جهاد کشاورزی و یا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مربوطه اطلاع رسانی نمایند.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور یادآور شد: طرح جامع قرنطینه کشور در دست تهیه است که با اجرای این طرح مراکز و مبادی قرنطینه کشور تحت کنترل قرار خواهند گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مشاهده 148 بار ریزش ملخ به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاهده 148 بار ریزش ملخ به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید