منطقه بهرام گور فارس خط قرمز محیط زیست کشور است

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید محمودی در جمع اعضای سمنهای مردم نهاد محیط زیستی و در نشست ماهانه تشکلهای مردم نهاد ،یکی از نشانه های مثبت و ارزشمند حرکت مدنی در کشور را حضور اعضای تشکلهای مردم نهاد در ارگانهای دولتی و به نقد کشیدن عملکرد ارگانها توسط این اعضا دانست و این حرکت را جلوه ای از ایجاد فضای آزاد نقد در کشور برشمرد و با اشاره به ایجاد آتش سوزی های اخیر در اروپا ،کالیفرنیا و خشکسالی در استرالیا و....گفت: اوضاع و احوال محیط زیست در دنیا بد پیش می رود و جهان با بحران محیط زیست مواجه است.

منطقه بهرام گور فارس خط قرمز محیط زیست کشور است

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس انجام طرحهای ارزیابی محیط زیست را بسیار مهم دانست و یکی از اصول مهم در ارزیابی را مسئولیت اجتماعی و اقتصادی بیان و بر انجام طرحهای ارزیابی تاکید کرد.

وی در پاسخ به سوال سمنها در خصوص فیلترینگ پالایشگاه گفت:در حال حاضر فیلترینگ پالایشگاه بر اساس کنترل محوری و به صورت جدی پیگیری میشود. پالایشگاه گازسوز است و فیلتراسیون انجام میشوداما مساله آب پالایشگاه بسیار مهم است در حالی که متولی آب وزارت نیرو است و باید منابع آبی پالایشگاه را تامین کنند.

محمودی عنوان کرد: شجاعت مدبرانه در محیط زیست حاشیه رفتن و فاصله گرفتن از رویداد ها نیست بلکه تصمیم گیری بر اساس علم روز است،

وی در بخش دیگری از سخنانش با ابراز خرسندی گفت:در حالی که در فصل گرم تابستان قرار داریم خوشبختانه نسبت به سالهای قبل شاهد کاهش آتش سوزی در مناطق هستیم و آتش سوزیهای اندکی که داشته ایم خوشبختانه با سرعت عمل یگان اطفا و کنترل شدند.

ر محمودی تاکید کرد:منطقه بهرام گور در فارس خط قرمز سازمان حفاظت محیط زیست کشور است و در حال حاضر طبق مصوبه هیات وزیران هیچ گونه بهره برداری معدنی در این منطقه صورت نمی گیرد.

منبع: mehrnews.com

به "منطقه بهرام گور فارس خط قرمز محیط زیست کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه بهرام گور فارس خط قرمز محیط زیست کشور است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید