نه، سولشر انتخاب فرگوسن نبود ، سرالکس پسرش را نمی خواهد!

در حالیکه همگان به انتخاب اوله گنار سولشر به عنوان سرمربی یونایتد به فرگوسن ربط می دهند، سرالکس با این انتخاب مخالف است!

نه، سولشر انتخاب فرگوسن نبود ، سرالکس پسرش را نمی خواهد!

ایران ورزشی - اوله گنار سولشر سرمربی نروژی منچستر یونایتد و شاگرد خلف سرالکس فرگوسن این روزها در تکاپوی برنامه ریزی برای فصل آینده است. انتخابی که همه او را به فرگی منتسب نموده و مدعی هستند فرگوسن اوله را به مدیران منچستر یونایتد توصیه نموده در حالیکه سرالکس فرگوسن برخلاف تصورات، موافق انتخاب اوله گنار سولشر به عنوان سرمربی یونایتد نبوده است.

نوامبر 2018 بود که پس از ناکامی های متوالی یونایتد زیر نظر ژوزه مورینیو، این سرمربی پرتغالی از کار برکنار شد و پس از مدتی اوله گنار سولسشر به شکل موقت جای او را روی نیمکت شیاطین سرخ گرفت. بازگشت مرد نروژی به یونایتد با استقبال روبرو شد و او آغاز بسیار خوبی هم داشت و حتی قراردادش کمی بعد دائمی شد؛ اما در مقطع انتهای فصل، یونایتد دچار افت شدیدی شد و در نهایت نتوانست سهمیه لیگ قهرمانان را به دست بیاورد.

بسیاری بر این تصور بودند که سولسشر با نظر مستقیم سرالکس فرگوسن و به توصیه او سرمربی یونایتد شده است اما طبق ادعای دیلی میل، هرگز اینچنین نبوده. گویا سران یونایتد برای انتخاب سولشر با فرگوسن مشورت ننموده اند و مرد اسکاتلندی از این بابت ناراحت و دلخور است.

سرالکس فرگوسن که در 27 سال حضورش در یونایتد، 13 بار این تیم را قهرمان لیگ کرد و دو بار نیز لیگ قهرمانان را به دست آورد، سال 2013 بازنشسته شد و از همان زمان به تدریح ارتباط سران منچستریونایتد با او قطع شده؛ به طوریکه دیگر برای تصمیمات مهم، از وی حتی مشورت نیز گرفته نمی گردد.

یکی از نزدیکان فرگوسن گفت: سرالکس از انتخاب سولسشر راضی نبود و به عقیده او مائوریسیو پوچتینو سرمربی تاتنهام بهترین گزینه برای منچستریونایتد بوده است. او مایل بود تا سولسشر تنها به عنوان مربی موقت تا انتها فصل راهنمایی یونایتد را بر عهده بگیرد و سپس پوچتینو جانشین وی گردد اما سران باشگاه پس از آغاز خوب سولسشر، با وی قرارداد دائمی بستند. سر الکس پس از بازنشستگی هنوز هم به یونایتد و آینده باشگاه فکر می نماید در حالی که سران باشگاه دیگر از او مشورت نمی گیرند و این حس خوبی به مرد افسانه ای باشگاه یونایتد نمی دهد.

-

سولشر: با یک برنامه جدید برمی گردیم

منچستر بعد از یک فصل کابوس وار حالا به دنبال جبران مافات در فصل آینده است. به همین دلیل اوله گنار سولشر سرمربی منچستریونایتد می گوید این تیم مصمم است بعد از تعطیلات تابستانی به مراتب قوی تر از فصل جاری به رقابتها برگردد و هیچ بهانه ای برای پشت سر گذاشتن یک فصل ناامیدنماینده دیگر نخواهد داشت.

منچستریونایتد سال جاری فصل بسیار پر فراز و نشیب و ضعیفی را پشت سر گذاشت. در ماه دسامبر ژوزه مورینیو از سرمربی گری این تیم اخراج شد و سولشر جای او را گرفت. ولی شیاطین سرخ در انتها فصل مقامی بهتر از رتبه ششم لیگ برتر بدست نیاورند و حتی پیروز به کسب سهمیه چمپیونزلیگ نشدند.

سولسشر می گوید از اینکه فصل بد 2018-2019 برای منچستریونایتد به انتها رسیده مسرور است چون حالا فرصت دارد تا با پشتکار بیشتر برای بهبود اوضاع تیم کوشش کند و تیمی آماده و سرحال برای آغاز فصل 2019-2020 بسازد.

سولشر گفت: من فقط 5 ماه است اینجا هستم ولی واقعیت این است که برخی وقتها که شرایط بر علیه شما است انرژی بیشتری برای کوشش کردن پیدا می کنید. بله، این ناراحت نماینده است ولی واقعیت دارد. چون در این شرایط مصمم می شوید با تیم بهتری برگردید و به بازیکنان تان یاری کنید پیشرفت نمایند و فصل متفاوتی را برای طرفداران یونایتد رقم بزنند.

سرمربی نروژی یونایتد در ادامه گفت: تیمی که مثل ما فصلی اینقدر بد را پشت سر گذاشته می خواهد به همه ثابت کند که ما می توانیم چون بازیکنان یونایتد غرور دارند و مربیان تیم هم همینطور. نمی توان فصل پیش را فراموش کرد ولی باید از اشتباهات درس گرفت.

سولسشر در ادامه صحبت هایش می گوید در طول تابستان کار خواهد نمود و در حال حاضر همچنان مشغول بررسی عملکرد ضعیف تیمش در فصل پیشین است. او در این باره گفت: هیچوقت نمی گردد برای مدتی کاملا از فوتبال جدا شد و مثلا به تعطیلات رفت و استراحت کرد. چون فکر آدم همواره درگیر فوتبال است. حتی حالا که به کشورم نروژ برگشته ام، مشغول تماشای بازی های انتها فصل و بررسی آنها هستم. می خواهم ببینم کجای کار ایراد داشته و کجای کار خوب بوده.

-

نویل: ستاره های بزرگ به یونایتد نمی آیند

گری نویل اسطوره منچستریونایتد اعتقاد دارد این باشگاه همواره در بازار جابجایی در مبارزه برای جذب استعدادهای بزرگ شکست خورده و این بار هم به نظر می رسد در کوشش برای جذب ماتیس دی لیخت ستاره آژاکس ناکام بماند. صحبتهای نویل درحالی مطرح می گردد که با اینکه به نظر می رسد دی لیخت، ستاره 19 ساله و کاپیتان آژاکس با بارسلونا به توافق رسیده، اما منچستریونایتد هم اخیراً برای بدست آوردن دی لیخت کوشش نموده است. درحالیکه اکثر رسانه ها از ناکامی یونایتد در جذب دی لیخت می گویند گری نویل گفت یونایتد حتی در روزهای اوج خود عادت داشت در آخرین لحظه در جذب ستاره های بزرگ و بااستعداد ناکام بماند، چه برسد به این روزها که تیم در وضعیت خوبی به سر نمی برد.

گری نویل در این باره گفت: من معتقدم یونایتد همچنان می تواند بازیکنان درجه یک جذب کند چون در شش، هفت سال گذشته شاهد آمدن بازیکنان خوب به باشگاه بوده ایم. اسطوره منچستریونایتد در ادامه گفت: منچستریونایتد همواره یک باشگاه استثنایی بوده ولی در حال حاضر روزهای دشواری را پشت سر می گذارد و روزهای دشواری هم در پیش دارد. یونایتد حتی در اوج پیروزیت، هدفهای جابجاییی خود را به باشگاه هایی مثل رئال، بارسلونا و بایرن مونیخ واگذار نموده بود. یونایتد در اواسط دهه اول قرن بیست و یک آرین روبن را در جدال با چلسی به این تیم باخت. ما نصری را به سیتی واگذار کردیم و خیلی مثال های دیگر هم هست که می توان همه آنها را لیست کرد.

12

منبع: ایران ورزشی

به "نه، سولشر انتخاب فرگوسن نبود ، سرالکس پسرش را نمی خواهد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نه، سولشر انتخاب فرگوسن نبود ، سرالکس پسرش را نمی خواهد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید