واکنش توئیتری ترامپ به افزایش ذخایر اورانیوم غنی شده ایران

به گزارش وبلاگ خودمونی، ایرنا نوشت رئیس جمهوری آمریکا که قبلا افزایش ذخایر اورانیوم غنی شده از سوی ایران را بازی با آتش توصیف نموده بود، امروز(چهارشنبه) در توییتی به افزایش ذخایر اورانیوم غنی شده ایران واکنش متفاوتی نشان داد و نوشت: ایران سقف ذخایر (اورانیوم غنی شده) را نقض نموده است. خوب نیست!

واکنش توئیتری ترامپ به افزایش ذخایر اورانیوم غنی شده ایران

دونالد ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت: ایران مدتها پیش از آنکه من رئیس جمهور شوم توافق هسته ای 150 میلیارد دلاری (به علاوه 1.8 میلیارد دلار نقد) با آمریکا و دیگرانی را که هیچ چیز پرداخت نکردند، نقض می کرد. حالا هم سقف ذخایر خود را نقض نموده اند. خوب نیست!

ترامپ دیروز نیز در واکنش به خبرهای منتشره مبنی بر اینکه ایران در اعتراض به بازگشت تحریم ها علیه این کشور از سوی آمریکا و عدم انجام تعهدات از سوی اروپا افزایش ذخایر اورانیوم غنی شده خود را اعلام نموده است، گفته بود: ایران با آتش بازی نکند.

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران اردیبهشت سال جاری و همزمان با سالگرد خروج آمریکا از توافق هسته ای (18 اردیبهشت 97) و بازگرداندن تحریم ها، دو گام نخست ایران شامل توقف فروش اورانیوم غنی سازی شده و آب سنگین برای 60 روز را به اعضای برجام اعلام نمود. وی اضافه کرد: اگر اروپایی ها در این مدت به جبران بپردازند ما نیز به شرایط امروز بر می گردیم؛ در غیر این صورت، 2 اقدام دیگر را در پیش می گیریم.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز دیروز در توئیتی با اشاره به بند 36 برجام تاکید نمود که تهران توافق هسته ای برجام را نقض ننموده است. وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام، نوشت: ما ضمن محفوظ بودن حقوق مان، به کشورهای E3+2 چند هفته فرصت دادیم و پس از 60 هفته نهایتاً دست به اقدام زدیم.

وزیر خارجه تاکید نمود: به محض آنکه کشورهای اروپایی به تعهدات خود عمل نمایند، ایران متقابلاً اقدامات معکوس را انجام می دهد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی که تعهدات ایران در قبال برنامه هسته ای را مورد رصد قرار می دهد، تاکنون در 15 گزارش خود پایبندی ایران به توافق هسته ای را تایید نموده است.

5050

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش توئیتری ترامپ به افزایش ذخایر اورانیوم غنی شده ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش توئیتری ترامپ به افزایش ذخایر اورانیوم غنی شده ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید