واکنش مدیرعامل برج میلاد به تحریم صنف تولیدکنندگان آثار موسیقی

به گزارش وبلاگ خودمونی، مدیرعامل برج میلاد با اعلام حمایت از موسیقی کلاسیک، فاخر و سنتی گفت: نباید به موسیقی نگاه تجاری داشت و به همین دلیل نسبت به گذشته تخفیف های ویژه ای را برای اجرای موسیقی اصیل ایرانی در نظر گرفته ایم.

واکنش مدیرعامل برج میلاد به تحریم صنف تولیدکنندگان آثار موسیقی

مجتبی توسل - مدیرعامل برج میلاد - به دنبال تحریم صنف تولیدنمایندگان آثار موسیقی شرح داد: موسیقی سهم انکار ناپذیری در فرهنگ جامعه دارد، بنابراین باید آن را از رانت و تجارت و دلالی دور نگاه داشت.

او با بیان اینکه موسیقی هنر مردمی است و باید در دسترس عموم شهروندان قرار گیرد، اضافه کرد: یکی از اهداف برج میلاد به عنوان مرکز دیپلماسی فرهنگی و هنری، حمایت از توسعه فرهنگ و هنر این مرز و بوم است و به همین دلیل نسبت به گذشته تخفیف های ویژه ای را برای اجرای موسیقی اصیل ایرانی در نظر گرفته ایم.

توسل اعلام نمود: همچنین اگر تهیه نمایندگان کنسرت های فاخر حاضر به برگزاری کنسرت رایگان برای علاقه مندان موسیقی باشند، ما نیز در همراهی با این حرکت ارزشمند می توانیم سالن محل برگزاری را به صورت رایگان در اختیار ایشان قرار دهیم.

او ادامه داد: بدیهی است که این تخفیفات و تسهیلات ویژه به کسانی که نگاه تجاری به موسیقی دارند تعلق نمی گیرد و آنها می توانند طبق روال عادی و بدون امتیاز خاصی از سالن های برج میلاد برای برگزاری کنسرت های خود استفاده نمایند.

توسل توضیح داد: در راستای سیاست های حمایتی برج میلاد، ارکستر فیلارمونیک شهر تهران در تابستان امسال با اجرای قطعات فاخر و با حضور چهره های برتر موسیقی کشور بر روی صحنه رفت و همچنین در حال حاضر به مناسبت ایام محرم برج میلاد سوگواره موسیقایی وداع را به خوانندگی حسام الدین سراج و باکلام وحید جلیلوند به صورت رایگان برای عموم مردم روی صحنه دارد.

مدیرعامل برج میلاد در سرانجام تاکید نمود: تخفیف هایی که پیش از این وجود داشته، در حال حاضر به صورت هدفمند صرفا در خدمت موسیقی های کلاسیک، فاخر، اصیل ایرانی و برگزارنمایندگانی که نگاه تجاری به هنر موسیقی ندارند، قرار می گیرد.

روز گذشته (6 مهر ماه) مجمع صنفی تولیدنمایندگان آثار موسیقی و شنیداری اعلام نموده که در انتقاد از افزایش نرخ اجاره بهای مرکز همایش های برج میلاد تهران، نامه ای به مدیرعامل برج میلاد ارسال و ضرب الاجلی را تا تاریخ 30 شهریور برای تعدیل قیمت بهره برداری از سالن مذکور و خدمات جانبی آن به قیمت های مشابه و کمتر از سال 1397 معین نموده بود. ولی با این حال اقدامی در این راستا صورت نگرفت و تحریم برگزاری کنسرت ها در این مکان از سمت این مجمع صنفی اجرا شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش مدیرعامل برج میلاد به تحریم صنف تولیدکنندگان آثار موسیقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مدیرعامل برج میلاد به تحریم صنف تولیدکنندگان آثار موسیقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید