پرواز موفقیت آمیز اولین هواپیمای هیبریدی

یک شرکت که در زمینه ساخت هواپیماهای هیبریدی فعالیت می نماید، توانست بزرگ ترین هواپیمای هیبریدی را با موفقیت در آسمان به پرواز دربیاورد.

پرواز موفقیت آمیز اولین هواپیمای هیبریدی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از compelo، شرکت Ampaire که در زمینه ساخت هواپیماهای هیبریدی فعالیت می نماید، توانست بزرگ ترین هواپیمای هیبریدی را با موفقیت در آسمان به پرواز دربیاورد.

این روزها توسعه صنایع هوانوردی بر مبنای سوخت پاک توجهات زیادی را به خود جلب نموده و در چند سال اخیر شاهد پیشرفت های زیادی در این زمینه بوده ایم؛ از این جمله می توان به اولین پرواز هواپیمای سبک ورزشی در استرالیا، اولین هواپیمای آزمایشی الکتریکی که یک گلایدر را در هوا به پرواز در آورد و اولین هواپیمای الکتریکی که از کانال انگلیس رد شد، اشاره نمود.

علاوه بر این ها در گذشته طرح های مفهومی و مدل های آزمایشی از هواپیماهای هیبریدی به نمایش در آمده بود اما هواپیمای هیبریدی شرکت Ampaire اولین هواپیمای با این ابعاد است که توانسته پرواز موفقیت آمیزی به نمایش بگذارد.

این هواپیمای هیبریدی در واقع طراحی مشابه هواپیمای مدل Cessna 337 Skymaster همین شرکت را دارد که سیستم پیش ران آن تغییر داده شده است.

در واقع یکی از موتورهای احتراق Cessna 337 توسط موتوری با باتری الکتریکی جایگزین شده و برای اینکه بازدهی بهینه به دست بیاید هر دو موتور همزمان با یکدیگر کار می نمایند.

شرکت سازنده میخواهد پروازهای آزمایشی بیشتری برای بهبود عملکرد پرواز و سیستم های پیش ران این هواپیما تدارک ببیند تا در گام های بعدی آن را در مسیرهای مختلفی برای کاربردهای تجاری به پرواز در بیاورد.

این هواپیما قرار است تا دو سال آینده به مرحله تجاری سازی و استفاده عملی برسد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "پرواز موفقیت آمیز اولین هواپیمای هیبریدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز موفقیت آمیز اولین هواپیمای هیبریدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید