پوتین و سران سعودی پیرامون مسائل منطقه و بازار انرژی مصاحبه کردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین روز دوشنبه در خصوص سفر رسمی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به عربستان و دیدار وی با مقامات بلندپایه این کشور حاشیه خلیج فارس اعلام کرد که پوتین با ملک سلمان پادشاه عربستان و محمد بن سلمان ولیعهد این کشور درخصوص قیمت نفت بحث و مصاحبه کرد.

پوتین و سران سعودی پیرامون مسائل منطقه و بازار انرژی مصاحبه کردند

پسکوف در ریاض خطاب به خبرنگاران گفت: سران دو کشور در مورد مسائل مهم منطقه ای و بازار انرژی به ویژه قیمت نفت به تبادل نظری اساسی پرداختند.

گفتنی است که سفر روز دوشنبه پوتین به عربستان پس از سفر اخیر ملک سلمان، پادشاه عربستان به مسکو در مهرماه 1396 صورت می گیرد.

رئیس جمهور روسیه قرار است پس از عربستان از امارات متحده عربی نیز دیدار کند.

ولادیمیر پوتین روز گذشته پیش از آغاز سفر خاورمیانه ای خود در یک نشست خبری با خبرنگاران، ضمن اشاره به روابط نزدیک روسیه با کشورهای عربی و محکوم کردن حادثه آرامکو همزمان بر نقش تاریخی و بزرگ ایران در منطقه تأکید و اذعان کرد که ایران قدرت بزرگ منطقه است.

این اظهارات پوتین پیش از سفر به عربستان و تأکید همزمان او برجایگاه پرقدرت ایران همراه با محکومیت حادثه آرامکو به خوبی نشان دهنده آن است که روسیه همچنان در تلاش برای ایفای نقش میانجی در روابط منطقه ای میان کشورهای خاورمیانه است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پوتین و سران سعودی پیرامون مسائل منطقه و بازار انرژی مصاحبه کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین و سران سعودی پیرامون مسائل منطقه و بازار انرژی مصاحبه کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید