چرا گوشی Huawei P30 Pro انتخاب بهتری نسبت به سامسونگ اس 10 پلاس است؟

همیشه تقابل پرچمداران شرکت های مختلف برای دوست داران دنیای فناوری، جذابیت خاصی داشته است. سامسونگ گلکسی اس 10 پلاس و Huawei P30 Pro رقبای قدرتمندی برای یکدیگر هستند؛ اما پرچمدار هواوی قابلیت هایی دارد که می تواند برگ برنده این گوشی باشد.

چرا گوشی Huawei P30 Pro انتخاب بهتری نسبت به سامسونگ اس 10 پلاس است؟

گوشی گلکسی اس 10 پلاس و به طور کلی سری گلکسی اس 10 سامسونگ توانسته اند ظرف ماه های گذشته توجه زیادی را به خود جلب نمایند که البته بی دلیل هم نیست. با این حال از راه رسیدن Huawei P30 Pro باعث کاهش توجه مردم به آنها شده است. هرچند این گوشی ها نقاط اشتراک زیادی دارند، اما از بعضی جهات Huawei P30 Pro بر رقیب خود رجحان دارد.

نه تنها Huawei P30 Pro ظاهر جذاب و تعیینات قدرتمندی دارد، بلکه همان طور که گفتیم از بعضی قابلیت های اضافی نیز بهره می برد که آن را به گزینه بهتری نسبت به گلکسی اس 10 پلاس تبدیل نموده است. به طور کلی چهار دلیل برای ترجیح دادن Huawei P30 Proبر گلکسی اس 10 پلاس وجود دارد که در نوشتار پیش رو به تشریح آنها می پردازیم.

1.زوم اپیتکال 5 برابری؛ به سوژه نزدیک تر شوید

نمی توان انکار کرد که گلکسی اس 10 پلاس دوربین بسیار خوبی دارد. این گوشی در بخش پشتی از سه دوربین و در جلو از دو دوربین بهره می برد. اما هواوی از چهار دوربین در پشت و یک دوربین در جلو استفاده نموده است. با این حال بزرگ ترین مزیت Huawei P30 Pro نسبت به گلکسی اس 10 پلاس ، توانایی عکس دریافت با بزرگ نمایی 5 برابر است که به لطف یک دوربین 8 مگاپیکسلی جداگانه ممکن شده است؛ این در حالی است که گلکسی اس 10 پلاس تنها از زوم 2 برابری پشتیبانی می نماید.

بزرگ نمایی اپتیکال 5 برابری این امکان را به شما می دهد تا بتوانید از نزدیک ترین نمای ممکن از سوژه یا اشیای مورد نظر خود عکس بگیرید. زوم اپتیکال نسبت به زوم دیجیتال، جزئیات بیشتری را ثبت می نماید؛ بنابراین چنین قابلیتی می تواند برای کاربر بسیار مفید باشد.

بزرگ نمایی نهایی Huawei P30 Pro در ترکیب با تکنیک دیجیتال به 10 برابر می رسد که ترکیبی از زوم دیجیتال و اپتیکال است و با نام Hybrid Zoom شناخته می گردد. هرچند بزرگ نمایی ترکیبی (Hybrid Zoom) سطح جزئیات پایین تری نسبت به بزرگ نمایی اپتیکال دارد، اما معمولاً بهتر از بزرگ نمایی دیجیتال به تنهایی است. قابل ذکر است که حداکثر بزرگ نمایی دیجیتال در گوشی Huawei P30 Pro به 50 برابر می رسد.

2.حالت عکاسی در شب؛ تصاویر روشن تر در نور ضعیف

گلکسی اس 10 پلاس رسماً فاقد حالت شب برای دوربین است؛ اما از هوش مصنوعی برای بهبود کیفیت عکس در شرایط نوری ضعیف استفاده می نماید. این قابلیت بخشی از برنامه Scene Optimizer موجود بر روی کلیه گوشی های سری گلکسی اس 10 است. در صورتی که شرایط نوری محیط عکاسی ایجاب کند، آیکون Bright Night Mode که یک ماه کوچک است، در این گوشی پدیدار می گردد. تجربه نشان می دهد فعال شدن این حالت بسیار سخت است و تأثیر ناچیزی نیز بر عکس دارد.

در طرف مقابل، حالت عکاسی در شب یک قابلیت مستقل بر روی گوشی Huawei P30 Pro است که امکان دست یابی به تصاویر واضح تر و نتایج بهتر را در شرایط نوری بسیار ضعیف میسر می نماید. کافی است در مواقع احتیاج این حالت را انتخاب کنید تا ظرف حداکثر 5 ثانیه، بتوانید عکس دلخواه خود را بگیرید. برخلاف سامسونگ، تأثیر این قابلیت چشمگیرتر است. در زیر تصویری از مقایسه قابلیت حالت عکاسی در شب هواوی را در مقایسه با گوشی سامسونگ مشاهده می کنید. گفتنی است این قابلیت بر روی Huawei Mate 20 نیز یافت می گردد که نتیجه آن در تصویر سمت چپ تعیین است.

3.شارژر سریع تر 40 واتی با قابلیت Fast Charge

شارژ سریع قابلیتی است که معمولاً کمتر به آن توجه می گردد؛ اما این قابلیت می تواند در عین کوتاه کردن زمان شارژ، شارژدهی باتری شما را ساعت ها افزایش دهد. هنگامی که برای شارژ کردن گوشی خود عجله دارید یا زمان کافی در اختیار ندارید، مطمئناً این قابلیت بیش از پیش اهمیت می یابد.

از آنجایی که Huawei P30 Pro از شارژر 40 واتی و گلکسی اس 10 پلاس از شارژر 15 واتی بهره می برد، انتظار می رود عملکرد Huawei P30 Pro به طرز چشمگیری سریع تر باشد. در نظر داشته باشید آنچه که گفته شد، در خصوص شارژر موجود در جعبه گوشی هاست که همراه با محصول عرضه می گردد.

4. قابلیت Dual-View؛ ضبط هم زمان با دو دوربین

علی رغم اینکه هر دو گوشی گلکسی اس 10 پلاس و Huawei P30 Pro دارای چندین دوربین پشتی هستند، اما تنها Huawei P30 Pro امکان ضبط هم زمان با دو دوربین را به شما می دهد و اس 10 پلاس از این قابلیت برخوردار نیست.

در گوشی سامسونگ امکان استفاده از سه دوربین به طور جداگانه وجود دارد که البته گوشی هواوی هم از آن پشتیبانی می نماید؛ اما Huawei P30 Pro از ضبط هم زمان با دو دوربین بهره می برد که یکی از آنها بزرگ نمایی بیشتری نسبت به دیگری ارائه می نماید؛ بدین شکل می توانید دو نمای مختلف (نمای نزدیک و نمای دور) را از یک سوژه به صورت هم زمان و در کنار هم ضبط کنید.

2121

منبع: خبرآنلاین

به "چرا گوشی Huawei P30 Pro انتخاب بهتری نسبت به سامسونگ اس 10 پلاس است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا گوشی Huawei P30 Pro انتخاب بهتری نسبت به سامسونگ اس 10 پلاس است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید