کاشت پسته در تهران در زمین پنج هزار هکتاری

فرماندار ورامین گفت: پنج هزار هکتار از اراضی ورامین را باغات پسته تشکیل می دهد.

کاشت پسته در تهران در زمین پنج هزار هکتاری

به گزارش خبرنگاران، حسین کاغذلو عصر دوشنبه در جریان بازدید رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران واقع در شهرستان ورامین اظهار کرد: ورامین قطب کشاورزی استان تهران است و همه ساله بیش از 38 هزار هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت انواع محصولات باغی و زراعی می رود.

وی اضافه کرد: اگر محدودیت های منابع آبی وجود نداشت، محصولات بسیاری در 80 هزار هکتار از اراضی کشاورزی ورامین فراوری می شد.

فرماندار ورامین اظهار کرد: مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران ظرفیت بالقوه ای در این شهرستان محسوب می گردد، تا با انجام تحقیقات علمی در حوزه های مختلف گیاهان زراعی و باغی بهترین نتیجه را عاید کشاورزان کند.

وی با بیان اینکه گذر از کشاورزی سنتی و حرکت به سمت کشاورزی علمی و صنعتی یکی از نیازهای شهرستان ورامین است، گفت: موضوع مهمی است که امروز در استفاده از شیوه های نوین آبیاری، کنترل دقیق و مکانیزه گلخانه ها و نیز استفاده از شیوه های نوین در کاشت، داشت و برداشت محصولات می توان مشاهده کرد.

کاغذلو اضافه کرد: ورامین به دلیل موقعیت مناسب آب و هوایی، محل مناسبی برای توسعه کشت پسته محسوب می گردد و هم اکنون بیش از 5 هزار هکتار از اراضی این شهرستان را باغات پسته تشکیل می دهند.

وی گفت: هر چند که محصول پسته شهرستان ورامین از کیفیتی مناسب برخوردار بوده و اکث ر محصولات باغات پسته ورامین صادر می گردد، ولی با راه اندازی مرکز تحقیقات این محصول مهم می توان به کیفیت و میزان فراوری بیشتری دست یافت.

فرماندار ورامین یکی از برنامه های دولت در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی را توسعه کشت گلخانه ای بیان کرد و اضافه کرد: کشت گلخانه ای باعث می گردد تا در مصرف آب، کنترل آفات و بیماری های گیاهی و نیز افزایش راندمان فراوری مدیریت مناسبی انجام گردد.

وی با اشاره به احداث بزرگترین دهکده گلخانه ای استان تهران در روستای حصار گلی ورامین گفت: استقرار صدها هکتار گلخانه که با توجه به مشوق های ارائه شده از سوی دولت، روز به روز به میزان آن اضافه کرده می گردد، انجام تحقیقات علمی در حوزه گیاهان گلخانه ای را الزام آور می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کاشت پسته در تهران در زمین پنج هزار هکتاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشت پسته در تهران در زمین پنج هزار هکتاری"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید