کری در داووس: ترامپ استعفا دهد

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در جریان حضور در نشست مالی داووس، سوئیس گفت که رئیس جمهوری آمریکا باید استعفا دهد.

کری در داووس: ترامپ استعفا دهد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، صحبت های جان کری، وزیر خارجه پیشین آمریکا در این نشست که شرکت نمایندگانش بیشتر تجار، اساتید و رهبران دنیا بودند، در ابتدا باعث خنده حضار شد اما بعدا آنها دست زدند و او را تشویق کردند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قرار بود در این نشست حضور یابد اما به دلیل تعطیلی دولت در آن شرکت نکرد. همچنین پیغام نخست آمریکای ترامپ با درخواست های داووس مبنی بر یک دنیا متحدتر در تضاد است.

کری در جریان سخنرانی برای گروهی در این نشست با اعلام اینکه فکر می نماید ترامپ توانایی گفتگوهای بزرگ را ندارد، ادامه داد: او هرگز این گفتگوها را جدی نگرفته است.

کاخ سفید تاکنون به این صحبت ها واکنشی نشان نداده اما ترامپ از رسانه ها بابت اینکه وی و رویکردش را در قبال داووس نمی فهمند، انتقاد کرد.

ترامپ در توئیتی کمی پی از آنکه کری از وی خواست تا استعفا دهد، نوشت: آخرین باری که به داووس رفتم، اخبار جعلی گفتند که من نباید به آنجا می رفتم. سال جاری، به دلیل تعطیلی دولت، من تصمیم گرفتم به داووس نروم و اخبار جعلی گفتند که باید آنجا می بودم. حقیقت این است که مردم، رسانه ها را بهتر از آنکه رسانه ها آنها را بشناسند، می فهمند.

قرار بود بسیاری از اعضای کابینه ترامپ در نشست سال جاری داووس شرکت نمایند و به شفاف سازی دیدگاه های دولت واشنگتن درباره تجارت و سیاست خارجی آن بپردازند اما به دلیل تعطیلی دولت که باعث عدم پرداخت به 800 هزار کارمند فدرال شده، در کشور ماندند.

با این حال، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در یک تله کنفرانس کوتاه، شرکت نمایندگان را داووس را خطاب قرار داد و گفت که دولت ترامپ دست از حمایت برای توافقات تجاری و اقدامات امنیتی قرن 21 برنداشته است.

وی ادامه داد: برخی اوقات پرسش سوالات عجیب باعث می گردد تا سایرین کمی نگران شوند. شاید آنها آماده مطرح کردن این مسائل نیستند. اما ما هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کری در داووس: ترامپ استعفا دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کری در داووس: ترامپ استعفا دهد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید