4 شرکت نانویی حوزه رنگ و پوشش در جشنواره نانو حاضر می شوند

به گزارش وبلاگ خودمونی، چهار شرکت نانویی در بخش رنگ و پوشش حضور خود را در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو نهایی کردند.

4 شرکت نانویی حوزه رنگ و پوشش در جشنواره نانو حاضر می شوند

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، نزدیک به چهل درصد از فروش محصولات فناوری نانو در سال گذشته مربوط به بخش نانوپوشش های سخت صنعتی بوده است و از این رو می توان حوزه پوشش را یکی از بخش های فعال فناوری نانو در کشور دانست. حضور در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو فرصت مناسبی برای صاحبان کسب وکار است تا با دستاورد ها و توانمندی های ایرانی در حوزه نانوپوشش آشنا شوند.

شرکت شیلر فرآیند پارس سال گذشته حضور پررنگی در نمایشگاه فناوری نانو داشت به طوری که نانوپوشش های شرکت شیلر فرآیند پارس، در 4 محصول خانه نانو مورد استفاده نهاده شد. دامنه استفاده از نانوپوشش های این شرکت در صنعت در حال افزایش بوده و علاوه بر ماشین لباسشویی، یخچال، رادیاتور و پکیج از این نانوپوشش در بخاری های گازی و کولر ها نیز استفاده می گردد. این نانوپوشش ها میان زیرلایه و رنگ قرار می گیرد تا چسبندگی و دوام رنگ را روی سطح افزایش دهد. شیلر فرآیند پارس، در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو نیز به دنبال معرفی آخرین دستاورد ها و توانمندی های خود در حوزه نانوپوشش است.

با گذشته سه سال از راه اندازی شرکت نانو آریسا پوشش، این شرکت دستاورد های قابل توجهی در حوزه نانوپوشش به دست آورده است به طوری که استفاده از فناوری این شرکت بهبود صد و پنجاه درصدی عملکرد رنگ های ضدخوردگی را در پی داشته است. شرکت نانو آریسا پوشش، با هدف افزایش سبد محصولات نانویی خود تحقیقات خود را به منظور فراوری نانورنگ های ضدخراش، نانورنگ های مقاوم در برابر اشعه فرابنفش و نانورنگ های آنتی استاتیک شروع نموده و پیگیری می نماید.

پاکان آتیه نانو دانش در حوزه عایق های مبتنی بر هواژل فعالیت دارد، محصولاتی که دارای قابلیت های ویژه ای بوده که این قابلیت ها باعث ایجاد محصولی متمایز در مقایسه با عایق های رایج در بازار شده است. این شرکت از فناوری بومی شده منحصربه فرد فراوری هواژل های سیلیکایی در مقیاس صنعتی و در انواع گوناگون گرانول، پودر، بلنکت، نانوکامپوزیت ها با کیفیت بالا با قابلیت رقابت کامل با نمونه های خارجی استفاده می نماید.

شرکت مهندسی شیمیایی و رنگسازی نیلی فام ری یکی از شرکت های نام آشنا در حوزه رنگ است. نانوفام سخت کننده سطح، نانوفام خودتمیزشونده، نانوفام عایق حرارت و نانوفام ضدآب از جمله محصولات این شرکت در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو است.

گفتنی است، دوازدهمین جشنواره فناوری نانو از 18 تا 21 مهر ماه 1398 در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "4 شرکت نانویی حوزه رنگ و پوشش در جشنواره نانو حاضر می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 شرکت نانویی حوزه رنگ و پوشش در جشنواره نانو حاضر می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید