95 درصد بازی های رایانه ای مورد استفاده در کشور، خارجی است

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: 95 درصد از بازی هایی که امروز در بازار ایران مورد استفاده قرار می گیرد، بازی های خارجی است اما جشنواره پنجم با پنج بازی ایرانی همراه است.

95 درصد بازی های رایانه ای مورد استفاده در کشور، خارجی است

به گزارش خبرنگاران، سید مرتضی موسویان شنبه، 17 شهریور ماه در نشست خبری پنجمین جشنواره ملی بازی های رایانه ای در کرمان اظهار کرد: جشنواره ملی بازی های رایانه ای جشنواره شناخته گردیده ای است و چهار دوره توسط مرکز فناوری اطلاعات وزارتخانه برگزار گردیده و با توجه به اینکه استان کرمان ظرفیت بالایی دارد و استعدادهای بسیار خوبی در اینجا وجود دارد، از سال جاری این جشنواره توسط اداره ارشاد استان کرمان برگزار می گردد.

وی اضافه نمود: این جشنواره در تعامل با همه استان ها و بازیگران کشور قرار خواهد گرفت و از این جشنواره بازیگران ما به جشنواره های خارجی راه پیدا نموده اند.

موسویان توضیح داد: در کنار برگزاری این جشنواره توجه به چهره های شناخته گردیده قبلی و چهره های جدید که استعداد بازی در صندلی های بین المللی را دارند باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی اعلام کرد: 95 درصد از بازی هایی که امروز در بازار ایران مورد استفاده قرار می گیرد، بازی های خارجی است و شاید دوره های اول و دوم جشنواره ملی بازی ها فقط با بازی های خارجی برگزار گردید اما جشنواره پنجم با پنج بازی ایرانی همراه است و این رشد خوبی را نشان می دهد.

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد اظهار کرد: امروز بازی در کشورهای توسعه یافته به یک صنعت پول ساز تبدیل گردیده و نقش بازی در افزایش فراوری ناخالص کشورها به حدی رسیده که برنامه های ملی برای فراوری بازی در کشورها وجود دارد.

وی اضافه نمود: مهاجرت از فضای حقیقی به فضای مجازی سال هاست که با بازی شروع گردیده و از این طریق انتقال ادبیات و دانش نیز صورت می گیرد و بازی دارد واسطه بین ما و دنیای مجازی می گردد و از این نظر مهم است که دارد در تمام زمینه ها نقش آفرینی می نماید و یکی از مهم ترین زمینه ها، آموزش است.

موسویان با بیان اینکه آموزش با بازی یکی از تکنیک های بسیار حرفه ای برای ارتقاء دانش افراد است، توضیح داد: با توجه به برگزاری پنجمین جشنواره ملی بازی های رایانه ای در کرمان، این استان می تواند به عنوان اپراتور بازی های رایانه ای خود را در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال که آبان ماه سال جاری برگزار می گردد، به کشور معرفی کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "95 درصد بازی های رایانه ای مورد استفاده در کشور، خارجی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "95 درصد بازی های رایانه ای مورد استفاده در کشور، خارجی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید