ادبیات

مساجد معروف دنیا را بشناسید

مسجد، محل عبادت بوده و نماد ارزشمندی برای مسلمانان دنیا تلقی می گردد. معماری و سبک های آن از بدو شکل گیری تاریخ بشر تا امروز در قالب بناها با کاربری های متفاوت از دوره ای برای دوره دیگر به ارث مانده اند.

6 مهر 1398

راهنمای سفر به دهلی

دهلی سرمایه هند یک مکان منحصر به فرد با فرهنگ های مختلف می باشد. این شهر با تاریخ غنی، و تلفیقی از معماری سنتی و مدرن شما را شگفت زده می نماید. دهلی بعد از بمبئی، ثروتمندترین شهر هند می باشد که ده ها زبان، نژاد و ملیت در آرامش در کنار یکدیگر زندگی می نمایند...

13 شهریور 1398

چرا ناشران برای چاپ کتاب نویسندگان قیمت بالایی پیشنهاد می دهند؟

یک ناشر از دلایل قیمت بالای چاپ کتاب و راه چاره های موثر برای بهتر شدن وضعیت چاپ و نشر گفت.

10 شهریور 1398

جشنواره شعر رضوی با ربع قرن سابقه برگزاری مداوم

بیست و پنجمین جشنواره ملی شعر رضوی 17 و 18 تیرماه به میزبانی کرمان و با حضور شاعران راه یافته به مرحله نهایی جشنواره برگزار گردید.

25 مرداد 1398

نتایج اولیه انتخابات هند؛ مودی احتمالا نخست وزیر می ماند

نتایج نظرسنجی های اجرا شده در شعب رأی گیری انتخابات هند نشان می دهد که ائتلاف حاکم این کشور احتمالا بار دیگر به ریاست مودی دولت تشکیل خواهد داد.

2 مرداد 1398

رقابت293 دانشجوی نخبه دانشگاه پیغام نور در المپیاد غیرمتمرکز علمی دانشگاه ها

معاون فرهنگی،اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیغام نور گفت : مرحله اول المپیاد غیرمتمرکز علمی، 12و 13 اردیبهشت ماه امسال در بین مناطق ده گانه مصوب آموزش عالی کشور با حضور 293 دانشجوی نخبه دانشگاه پیغام نور برگزار می گردد.

23 تیر 1398

یک میلیون محوطه باستانی کشور، سالم نیستند ، موزه باستانشناسی دانشگاه تهران، جلوتر از میراثی ها

ایجاد موزه باستانشناسی تهران، یکی از درخواست هایی است که بیش از یک سال از مطرح کردن آن توسط باستان شناسان و بعضی موزه داران حتی در تهران می گذرد، اما به نظر می رسد تا امروز بیش از آن که مسئولان موزه ای سازمان میراث فرهنگی نسبت به ایجاد آن در تکاپو باشند،...

21 خرداد 1398